Je vždy po ruce a významně vám usnadní vyhledávání vhodných výzev.
Spolehlivě si pamatuje výzvy, které vás nejvíc zaujaly.
Sleduje pro vás dotační programy nadací, nadačních fondů, fondů EU, státní správy, samosprávy a dalších.
Ihned vás upozorní e-mailem na nové výzvy v oblastech, které sledujete.
Vyhledá výzvu podle názvu, zaměření, místa působnosti, termínu uzávěrky nebo vyhlašovatele.
Soustřeďuje všechny důležité informace a odkazy, které potřebujete znát.
Vyhlašujete grant pro neziskovky?
Nevíte, jak neziskovky oslovit?
Chcete u nás inzerovat?
Restorativní programy (nejen) v Česku mají mnoho podob. Jedno je však zastřešuje – v popředí je oběť a její potřeby. Ty jsou totiž v současném právním systému upozaděny, stejně jako se mnohdy neřeší přijetí odpovědnosti pachatelem nebo příčiny a dopady spáchání trestného činu. Dopadení a potrestání pachatele je v trestním soudnictví na prvním místě. Restorativní justice jde dál: Ptá se, co je potřeba pro to, aby se poškozená osoba uzdravila a mohla pokračovat ve svém životě. Obrací pozornost od systému a trestu k lidem a jejich příběhů. Jakou roli v jejím rozvoji hrají neziskové organizace? Přečtěte si v článku.
Neziskové organizace v Česku se často zabývají tématy, která ve společnosti vyvolávají diskuze a emoce. Patří mezi ně ekologie, menšiny, migrace, válečné konflikty nebo práva žen. Právě skrze tato společensky citlivá témata často útočí nejen na občanskou společnost dezinformátoři. Článek, který vychází z mapování Sdružení VIA zaměřeného na odolnost neziskového sektoru vůči dezinformacím, hledá odpovědi na otázky: Na co cílí dezinformační narativy a kdo za nimi stojí? Jak zvýšit odolnost neziskových organizací vůči nim? A jakou roli v tom hrají technologie?
Je tomu jen pár dní, co si česká společnost připomněla 35. výročí Sametové revoluce. Události na Národní třídě v roce 1989 a dění, které následovalo, byly pro tehdejší Československo klíčem ke svobodě. Zásadní roli před revolucí, během ní i po ní sehrálo několik občanských iniciativ. Pohled na zásadní okamžiky roku 1989 přinášíme skrze vzpomínky dvou předních osobností revoluce – Ruth Šormové a Šimona Pánka.
Jaké jsou výhody zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním? S jakými specifiky je třeba počítat? A jak by měl vypadat celý proces od sepsání inzerátu až po onboarding nového kolegy či kolegyně? O tom jsme mluvili s organizacemi věnujícími se zaměstnávání lidí se zdravotním znevýhodněním.